Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malý Přemyslovský Měšec -žádost 2018

PROJEKT CO MÁ VĚDĚT SPRÁVNÝ ČECH  

Čtení je nejlepší způsob, jak rozvíjet dětskou fantazii, samostatné myšlení, představivost, schopnost mít svůj názor  V dnešní době plné technických vymožeností je obtížné přivést děti k četbě a děti se baví u televize anebo  na internetu. Cílem a přínosem akce je, aby se děti přesvědčily, že knihy jsou zábavné, poučné a přinesou sebevědomí ze získaných znalostí. Dotace by byla použita na nákup knih a interaktivních pomůcek  /dle věku a  pohlaví./ Nedílnou částí k jedné darované knize, by byla akce –výtvarný den s  interaktivními  pomůckami s úkoly vedoucí ke zdokonalení výtvarných schopností, omalovánky, doplňovačky, leporela  a lze si i vyrobit dle návodu vlastní knihu a považovat ji i  za jakousi formu památníčku.  Knihy  by byly pořízeny přímo z knižního klubu- naší členkou –kulturní náčelnicí  M. Hartychovou z velkoobchodní nabídky za podstatně nižší cenu. Cílová skupina - Jednalo by se o děti věkové kategorie 1,5 - 13 let z obce Malíkovice, Čanovice Hvězda-členy Sokola i ostatních dětí z obce. Termín akce 28.9. Den státnosti /náhradní termín  7.10. 2018/ v dětské klubovně sokolovny.

„Znáte celou českou hymnu a kolik má slok? Víte, jaké jsou naše státní symboly a co znamenají? Kolik máme státních svátků a proč je slavíme? Nebo kteří Češi a jaké vynálezy se celosvětově proslavili? V této knížce se dozvíte odpověď nejen na tyto otázky, ale také spoustu dalších zajímavostí a střípků z naší historie. Máme právo být hrdi na to, co jsme v historii dokázali, kam jsme posunuli hranice vědy a techniky, hranice lidských možností ve sportu, co jsme dokázali v umění. Tato kniha  jistě bude inspirací a připomene proč být hrdý na to, že jsem Čech, a jací Češi byli a jsou kabrňáci! . V knize co by měl vědět správný Čech je velice zábavných úkolů co rozvíjí mysl. Je to psáno v krátkých odstavcích, vždy doplněno menší ilustrací a tím pádem, všechny důležité údaje, které by mohly děti zajímat jsou zde obsaženy.“

VANĚČEK, Michal. Co má vědět správný Čech: 111 velkých vyprávění o malé zemi. Ilustroval Václav RÁŽ. Praha: Bambook, 2017. ISBN 978-80-271-0224-2.